Stále populárnější metodou make-upu obočí je takzvaný permanentní make-up. Mnoho žen si chce ušetřit čas, který každý den stráví nad make-upem tím, že si nanesou make-up permanentní. I když nám již permanentní make-up není tak proti srsti, jak tomu bylo před pár lety zvykem, jistě po internetu cirkuluje spousta mýtů. Čemu tedy můžeme věřit? Jak permanentní make-up vlastně vypadá? Zkušení specialisté, make-upustí a zkrášlující specialisté zničí nám pomohli vytvořit tento seznam mýtů a faktů. Užijte si jej!
Trvá to spoustu času – Mýtus
Navzdory tomu, co si možná můžete myslet, nezabere nanášení permanentního make-upu příliš času. Standardní procedura zabere cokoliv mezi půl hodinou a hodinou. Vše záleží na stavu vašeho obočí a metodě, kterou si vyberete. Pokud jste opravdu nároční, může samozřejmě metoda zabrat i déle, ale pokud využíváte služeb zkušeného specialisty, vše bude rychle hotovo.
Permanentní make-up není pro každého – Fakt
Ano, každá permanentní make-upová procedura, která se nanáší přímo do kůže by se měla nejdříve prokonzultovat. Existuje několik stavů, které napovídají, že byste proceduru nanesení permanentního make-upu (a mnoho podobných procedur)neměli podstupovat:
těhotenství, užívání steroidních léčiv, cukrovka, psoriasis a mnohé infekce.
Permanentní make-up působí uměle – Mýtus
Často se setkáváme s ženami, které to s make-upem trochu přepískli. Většinou se ale jedná o práci buď těchto žen samotných, nebo nezkušených make-upistů. Zkušení specialisté mohou make-up připravit a nanést tak, aby vypadal opravdu přirozeně a aby se shodoval s tvarem našeho obočí.
Nanášení permanentního make-upu je bolestivé – Mýtus
Možná vás to překvapí, ale nanášení permanentního make-upu není v žádném případě bolestivé a to i když se make-up zanáší přímo do kožní struktury. Toto vše je možné díky anestezii po dobu celé procedury. Pro nanesení permanentního make-upu se používá gel proti bolesti
Po proceduře je kůže velmi podrážděna – Fakt
Během prvních několika hodin po proceduře může (ale nemusí) být kůže zrudlá a podrážděna. Procedura celkově je invazivního charakteru, s čímž zkrátka musíte počítat.
Napsat komentář